13. 2. 2019

Vedení STO a reprezentační trenéři zajíždějí do akademií

Sportovně technické oddělení (STO) a kouči mládežnických reprezentačních výběrů absolvují cesty do Regionálních fotbalových akademií (RFA) a Klubových fotbalových akademií (KFA)

Komunikace s trenéry, seznamování se s problematikou v oblasti trénování mládeže přímo v terénu a předávání vlastních poznatků v rámci sjednocování metodiky napříč akademiemi. S takovými úkoly navštěvuje vedení Sportovně technického oddělení Regionální fotbalové akademie v celé zemi.

Od počátku kalendářního roku se do jednotlivých RFA pravidelně vypravují zástupci STO v čele s ředitelem oddělení Jiřím Kotrbou a jeho blízcí spolupracovníci Karel Poborský, Petr Kouba a Václav Mrázek.

„Je to krok navazující na práci předchozího vedení úseku. Vidíme, jak akademie reálně fungují na denní bázi a zároveň s nimi můžeme úzce spolupracovat,“ popisuje Kotrba návštěvy RFA.

Zároveň také probíhají vizity trenérů mládežnických reprezentací v Klubových fotbalových akademiích. Ti tak mají na očích své svěřence z juniorských národních výběrů a můžou konzultovat jejich progres na klubové úrovni s tamními trenéry.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.