12. 3. 2019

V RFA se nastavuje jednotná sportovní koncepce a systém testování

Šéftrenéři a manažeři Regionálních fotbalových Akademií (RFA) se v pondělí 11. března dopoledne sešli na Strahově s Oddělením rozvoje fotbalu (ORF), pod které RFA spadají. Setkání navázalo na návštěvy vedení ORF v jednotlivých regionech a mimo jiné se na něm řešila unifikace sportovní koncepce a systém testování.

Vedení Oddělení rozvoje fotbalu v čele s Jiřím Kotrbou, Karlem Poborským a Petrem Koubou od začátku kalendářního roku navštívilo všech osm Regionálních fotbalových Akademií, v nichž pozorovali jejich fungování. V pondělí pak přijelo nejužší vedení RFA na Strahov ke schůzce právě s ORF.

„Řešili jsme jak běžné problémy, tak i středně dlouhodobé plány a výhledy do budoucna,“ přiblížil Karel Poborský, vedoucí Úseku talentované mládeže, s tím, že aktuálním cílem je sjednotit sportovní i servisní záležitosti v Akademiích.

„Snažíme se nastavit sportovní koncepci po celou dobu dvouletého působení hráčů v RFA, a to včetně systému testování a jeho vyhodnocování, abychom pak byli schopni řešit odchylky mezi jednotlivými Akademiemi.“

Vedení ORF se bude s vedením RFA nadále potkávat zhruba v měsíčních intervalech. Na dubnové schůzce, která proběhne v Brně, se bude debatovat o pravidlech pro Regionální fotbalové Akademie, jež prošla úpravami.

„Jsme financováni Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, které si pochopitelně striktní dodržování pravidel velmi hlídá, protože jsou na něj navázány dotace. Uvědomujeme si to a musíme na to klást důraz,“ dodal Poborský.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.