16. 6. 2019

V pondělí v Olomouci odstartuje 3. ročník Akademie Cupu

Před dvěma týdny si v Olomouci zahrála seniorská reprezentace, teď se na Hané představí největší talenti českého fotbalu do 15 let. V pondělí 17. června začíná Akademie Cup o pohár Karla Poborského – turnaj všech osmi Regionálních fotbalových akademií (RFA) a čtveřice pozvaných celků.

Výběry RFA i pozvaní hosté 1. FC Slovácko, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a skotští Glasgow Rangers se sjeli do Olomouce už v neděli v podvečer. Akademie Cup o pohár Karla Poborského tady vypukne v pondělí ráno.

Dvě úvodní z celkem dvanácti klání toho dne obstarají od 9:30 souběžně hrané zápasy 1.FC Slovácko - RFA Olomouckého kraje a AC Sparta Praha - RFA Kraje Vysočina. V olomouckém Řepčíně je budou sledovat i zástupci Fotbalové asociace České republiky včetně vedoucího Úseku talentované mládeže a tváře turnaje Karla Poborského.

„Těším se na to, jak si hráči povedou, protože spoustu z nich jsem za ty dva roky poznal osobně. Uvidíme, kam se posunuli a i ta konfrontace s týmy mimo projekt Regionálních fotbalových akademií je zajímavá,“ vyhlíží Karel Poborský turnaj, který uzavírá dvouletý cyklus hráčů v RFA.

 

Letošní Akademie Cup nebude jen o výkonech na fotbalových hřištích. Fotbalová asociace České republiky prostřednictvím finanční sbírky na internetu pomůže lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám.

Sbírka probíhá na serveru Darujme.cz, kde každý může přispět předvolenou sumou 100 Kč, 500 Kč a 1000 Kč nebo libovolnou částkou buď jednorázově, nebo také v měsíčních intervalech.

Chci finančně přispět

„Je pro nás velkým potěšením, že můžeme přispět na dobrou věc. My dospělí už si svou roli ve společnosti uvědomujeme, ale je důležité, aby i patnáctiletí kluci, kteří budou hrát, pochopili, že svět je mnohem složitější a není jen o fotbale,“ dodává Karel Poborský.

Kompletní program turnaje Akademie Cup o pohár Karla Poborského najdete v přiloženém dokumentu níže. 

Účastníci turnaje:

Skupina A

Skupina B

   

RFA Olomouckého kraje

RFA Moravskoslezského kraje

RFA Kraje Vysočina

RFA Jihomoravského kraje

RFA Jihočeského kraje

RFA Plzeňského kraje

RFA Pardubického kraje

RFA Ústeckého kraje

AC Sparta Praha

SK Slavia Praha

1. FC Slovácko

Rangers FC

Složka dokumentů:

Akademie Cup 2019 v Olomouci