14. 7. 2021

V nominaci U16 jsou hráči akademií ve většině

Ve dvacetičlenné nominaci reprezentace do 16 let na Memoriál Františka Harašty je 18 hráčů, kteří prošli programem Talentované mládeže Fotbalové asociace České republiky na úrovni Klubových akademií nebo Regionálních fotbalových akademií FAČR (RFA).

Od 20. do 22. července čeká reprezentaci do 16 let tradiční turnaj Memoriál Františka Harašty, který se koná ve vinařské oblasti na jižní Moravě. Trenér národního týmu Petr Havlíček nominoval na turnaj 20 hráčů.

Z nich pouze dva neprošli programem Talentované mládeže na úrovni Klubových akademií nebo Regionálních fotbalových akademií FAČR

„Ukazuje se, že program podpory talentované mládeže funguje a přináší výsledky. To, že se hráči prosazují v reprezentacích bylo naším dílčím cílem a jsme za to rádi,“ říká Karel Poborský, ředitel Oddělení elitní mládeže FAČR a vedoucí Úseku akademií FAČR.

Klubové akademie dostávají v programu Talentovaná mládež nejvyšší finanční podporu od FAČR. V devíti krajích navíc fungují Regionální fotbalové akademie FAČR, od září k nim přibude desátá v Královehradeckém kraji.