16. 12. 2019

Úspěšní angličtináři z akademií se podívali na Old Trafford

Vítězové anglické olympiády z Regionálních fotbalových akademií byli před Vánoci odměněni výjezdem na Premier League. Zkraje prosince navštívili utkání 15. kola nejsledovanější fotbalové soutěže planety mezi Manchesterem United a Tottenhamem.

Regionální fotbalové akademie nejsou jen o fotbale. Stěžejní mládežnický projekt Fotbalové asociace České republiky klade velký důraz na vzdělání. A pilní studenti jsou za to náležitě odměněni.

Šest vítězů anglické olympiády se totiž na začátku prosince podívalo na fotbalové jeviště z největších – do samotné kolébky fotbalu v Anglii. Na Old Trafford v Manchesteru sledovali 4. prosince vítězství tamních United 2:1 nad Tottenhamem.

„Byl to skvělý zážitek. Stojí za to se angličtině věnovat, když pak můžu vidět nejlepší fotbalisty na vlastní oči,“ pochvaloval si Tomáš Keltyčka z RFA Plzeňského a Karlovarského kraje. Stanislav Zacha z RFA Kraje Vysočina ho doplnil: Dechberoucí zážitek. Atmosféra na stadionu, kde je o polovinu více lidí než v celé Jihlavě, byla úplně jiná než doma u televize.“

Utkání si užil také Karel Poborský, vedoucí Úseku akademií FAČR, který tak byl po Josém Mourinhovi, současném kouči Tottenhamu, dalším navrátilcem do míst, kde dříve působil. „Seděli jsme v šesté nebo sedmé řadě naproti hlavní tribuně. Poprvé jsem zápas sledoval z opačné strany. Moc jsem si to mezi fanoušky užil a myslím, že to platí i o hráčích,“ těšilo Karla Poborského.

Další den celá výprava strávila důkladnou obchůzkou Old Trafford, kde mimo jiné navštívili klubové muzeum, šatny či hrací plochu. Celkový dojem podle Petra Kouby z Úseku akademií FAČR ještě dokreslil fakt, že v Anglii je fotbalová kultura cítit na každém rohu.

„Kluci sledovali i předzápasové dění nejen na hřišti, ale také v médiích. Mohli vidět, jak se v Anglii o fotbalu reportuje a jaká je kolem něj kultura. Byl to pro ně hezký předvánoční dárek,“ dodal Petr Kouba.

Další novinky z Regionálních fotbalových akademií a informace o projektu naleznete na podstránce akademie.fotbal.cz.

Úspěšní angličtináři z akademií se podívali na Old Trafford