24. 6. 2020

Šéftrenér RFA Ústeckého kraje odchází do Slavie

Šéftrenér Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje Tomáš Heidenreich končí ve své funkci. Dlouhodobou koncepční práci akademií FAČR ocenila pražská Slavia a nabídla mu, aby se stal šéftrenérem její mládeže.

Tomáš Heidenreich byl u projektu Regionálních fotbalových akademií FAČR (RFA) od počátku. RFA Ústeckého kraje vedl čtyři roky a nyní má možnost řídit kompletní výchovu mládeže ve Slavii.

„Tomáš dostal moc hezkou nabídku, musím mu poděkovat za velmi dobrou práci, kterou v teplické akademii odváděl, a přeju mu hodně štěstí v další kariéře,“ uvedl Karel Poborský, ředitel Úseku talentované mládeže a šéf RFA FAČR.

Nabídka pro Heidenreicha od Slavie, která na české klubové scéně patří ke špičce ve výchově mládeže, vrhá dobré světlo i na práci akademií. „Je to naše dobrá vizitka. Těší nás, že klub jako Slavia si uvědomil, že děláme něco systematicky a dlouhodobě a jsme rádi, že se jim naše práce líbí,“ doplnil Poborský.

Heidenreich se na novou kariérní výzvu těší a sám si uvědomuje, jak ho projekt regionálních fotbalových akademií za čtyři roky profesně posunul.

„Obrovsky si vážím toho, že jsem v tomto projektu mohl být, moc jsem se tady naučil a teď to budu předávat dál. Před čtyřmi lety jsem byl osloven, že budeme měnit výchovu fotbalové mládeže v České republice, a musím říct, že se nám to dařilo. Měnili jsme přístup k hráčům, k trenérům, měnili jsme prostředí pro výchovu fotbalistů. Když se člověk obklopí odborníky a vytvoří svobodné kreativní prostředí, které umí reagovat na moderní trendy, dají se dělat velké věci. V akademiích se nám toto dařilo, a proto na ně budu vzpomínat jen v dobrém,“ uvedl Heidenreich.