20. 2. 2019

Schůzky s rodiči začínají v pardubické RFA

Regionální fotbalové Akademie (RFA) organizují od února do dubna prezentace pro rodiče uchazečů o působení v RFA. Se semináři o chodu Akademií začínají Pardubice ve středu 20. února.

Schůzky s pozvanými rodiči uchazečů o působení v RFA jsou jedním z procesů při finalizaci výběrů pro příští školní rok 2019/20. První z nich organizuje pardubická Akademie.

Na semináři seznámí rodiče potenciálních akademiků s chodem a principy RFA. „Vybráno máme 25 hráčů, kteří se porvou o možnost být členem RFA. Vybrané kluky jsme sledovali 1,5 roku, testovali je a vzájemně se poznávali. Na jaře nás čeká několik kempů, kde se rozhodne, s jakým počtem nastoupíme do dalšího školního ročníku,“ vysvětluje Ladislav Matras, šéftrenér pardubické RFA.

Nejpozději na konci května už školy musí znát jména nanejvýš 200 hráčů ročníku 2006 do 14 let, kteří od září nastoupí celkem do osmi RFA po celé České republice.

Seminářům pro rodiče předcházejí otevřené regionální tréninky, které jsou v daných krajích přístupné pro všechny hráče v kategorii mladších žáků ve stanoveném věkovém limitu a během nichž se tvoří užší výběry. Ty pak v posledním půlroce absolvují několik společných tréninků a kemp přímo v prostředí RFA.

Do Akademií jsou vybíráni hráči nejen na základě svých fotbalových dovedností, ale zároveň i charakterových vlastností, mentální odolnosti a dalších klíčových atributů důležitých pro potenciální profesionální kariéru.

Další novinky publikuje pardubická Regionální fotbalová Akademie na svém webu.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webech a sociálních sítích.