31. 3. 2017

RFA ČB: Poborský pozval na oslavu Hampla

Regionální fotbalová akademie (RFA) v Českých Budějovicích zažila mimořádnou událost. Při příležitosti přivítání nových talentů českého fotbalu v tomto regionu se mezi šikovné žáky do výběrového dne zařadil i herec a fotbalista Ladislav Hampl společně s patronem akademií Karlem Poborským. A to v den Poborského 45. narozenin.

Stejně jako všichni ostatní akademici, čekal Hampl od Poborského budíček už před šestou hodinou. V jakém rozpoložení ale bude vstávat a zda to vůbec zvládne, bylo otázkou. Zatímco vicemistr Evropy z roku 1996 přijel v 5:30 na internát v dobrém rozmaru, Hampla čekal nejtěžší moment celého dne. „Ranní probuzení bylo asi to nejnáročnější. Trvalo mi dlouho, než jsem se skutečně probral, ale pak už to bylo moc fajn“, popisoval první dojmy amatérský fotbalista výběru umělců Real Top Praha.

S talentovanými fotbalisty absolvoval kompletní režim, zahrnující všechny části stravy, tréninků i vzdělávacího programu. „Vždycky už jsem začínal mít zase hlad a vzápětí přišla svačina nebo hlavní jídlo, fakt to dobře navazuje. Zvládli jsem i čtvrtletku z matiky. Před klukama každopádně musím smeknout, večer musejí do postelí padat jak střelení. Věřím, že tenhle projekt z nich udělá dobré fotbalisty, ale i lidi, protože jsem viděl, že tady na to je kladen velký důraz“, složil mladým akademikům poklonu Hampl. 

 

Jeho den v akademii sledovali kromě samotných hráčů i rodiče nově nastupujících talentů v jihočeském regionu. Hlavním dozorem byl ale oslavenec Karel Poborský, kterému Hampl přál k 45.narozeninám u snídaně jako první. „Překvapilo mě, jak se Láďa rychle probudil. Celý den zvládl skvěle a je vidět, že je to sportovec. Po normálního člověka je totiž režim v akademii mimořádně náročný“, poukázal na požadavky na malé fotbalisty Poborský.

Projekt RFA funguje druhým rokem a v době, kdy se tvoří nový výběr hráčů pro mladší kategorii U14, se Fotbalová asociace (FAČR) rozhodla zapojit do projektu další známé osobnosti. „Akademie jsou celospolečenskou záležitostí, která spojuje sportovní, vzdělávací i osobnostní rozvoj našich dětí. Na kluky jsou kladeny velké nároky, a proto chceme i lidem z jiné branže ukázat, že ty podmínky pro hráče jsou vykoupené jejich zodpovědným přístupem. Láďu bych chtěl pochválit a také mu poděkovat, pro nás všechny to byl také zážitek“, vysvětluje myšlenku člen Výkonného výboru FAČR Michal Prokeš.  

#mujfotbal               #ceskarepre