6. 2. 2019

Regionální fotbalové akademie se vypravily do hor

Dobít baterky horským sluníčkem a zároveň se fyzicky připravit na jaro. Hráči a realizační týmy Regionálních fotbalových akademií (RFA) se během ledna a února rozjíždějí na zimní soustředění. V horách absolvují tréninkové kempy v kombinaci s přípravnými utkáními i mimofotbalovými aktivitami.

Tréninkové jednotky, regenerace, přípravné zápasy. To všechno je běžnou součástí života fotbalistů. Díky zimním soustředěním v horách se ale hráči Regionálních fotbalových akademií věnují i řadě dalších sportovních aktivit.

Během tréninkových kempů v lednu a zkraje února si akademici místo kopaček můžou obout i běžky, snowboardy, lyže a na záda vzít dokonce i biatlonové malorážky.

„Kluky to bavilo, i když jsme byli v Kůsově již třetím rokem, biatlon byl pro ně něčím novým,“ podotýká Jiří Hrbáč, manažer českobudějovické RFA, a dodává: „Poznali jsme, jak to mají biatlonisté těžké. Kluci stříleli ze šesti metrů, ale i tak kvůli zadýchání netrefovali. Naopak jsme ale měli i hráče se stoprocentní bilancí.“

Kromě zimních sportů absolvují akademici také horské túry. Olomoučtí se vypravili na Praděd a Karviná během svého soustředění v Čeladné pro změnu stoupala na Lysou horu.

„Vracíme se do známého prostředí, kde si kluci bezproblémové soustředění velmi pochvalovali. Měli jsme vynikající podmínky,“ hodnotí šéftrenér karvinské RFA Kamil Papuga.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.