30. 9. 2019

Program XPS můžou využívat i v nejmenších klubech. Učit je s ním budou Grassroots trenéři mládeže

Okresní a krajští Grassroots trenéři mládeže absolvovali o posledním zářijovém dni školicí seminář v programu XPS, který se rozšiřuje do celého fotbalového hnutí. Během něj se dozvěděli také rady, jak pomáhat i těm nejmenším klubům, jež můžou systém rovněž využívat.

V úvodu školení byli okresní a krajští Grassroots trenéři mládeže obeznámeni se základními informacemi a instrukcemi k obsluze programu XPS v jeho desktopové i mobilní verzi a poté byli zaškolováni pro potřeby pomoci klubům, které rovněž začínají systém využívat.

Školení vedl expert na systém XPS Jiří Jakoubek spolu se zaměstnanci Fotbalové asociace České republiky.

„Jsme rádi, že se program XPS rozšiřuje napříč fotbalovým hnutím, od Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky, až po ty nejmenší kluby, které jej rovněž můžou využívat. Pomoci jim v tom mají Grassroots trenéři mládeže, jež jsou k tomu školeni,“ podotkl Petr Kouba, který systém XPS zaštiťuje za FAČR.

XPS network je profesionální software, který vznikl na základě potřeb a zkušeností pro řízení tréninků. Slouží trenérům, hráčům, ale i fyzioterapeutům k maximálnímu plánování celého tréninkového cyklu.

Umožňuje vytvářet tréninková cvičení, plány, měřit výsledky, sdílet znalosti a předávat tak zkušenosti od všech, kteří fotbalu rozumějí a systém využívají.