22. 5. 2019

Při finalizaci výběru rozhoduje charakter, míní Hábl z jihlavské RFA

Realizační tým Regionální fotbalové akademie (RFA) v Jihlavě pracuje na finalizaci výběru pro příští školní rok. A vzhledem k tomu, z jak kvalitního uskupení hráčů narozených v roce 2006 mají na výběr, nečeká šéftrenéra Marka Hábla a jeho kolegy snadný úkol.

Povědomí rodičů o projektu Regionálních fotbalových akademií podle Marka Hábla, šéftrenéra v Jihlavě, roste, a tím se zvyšuje i počet zájemců o působení v RFA. Na Vysočině během třídenního kempu v Hanesově mlýně pracovali na finalizaci výběru, která pro ně bude nejtěžší za poslední roky.

„Tento ročník je po letech nejbohatší, co se týká počtu i kvality. Dva roky jsme sledovali hráče v okresních a krajských výběrech, nakonec jsme oslovili 29 hráčů, ale finální výběr kluků, kteří do akademie nastoupí, bude užší,“ říká šéftrenér jihlavské Regionální fotbalové akademie Marek Hábl.

Rozhodujícím faktorem při výběru pro něj a jeho kolegy z realizačního týmu je charakter hráče. Právě tomu byl uzpůsoben třídenní kemp, jehož součástí byly i sociálně-společenské aktivity. Ne všichni jsou totiž připraveni podřídit se režimu v akademii. Pro dospívající je v současné době důležitá volnost, v níž se cítí komfortněji, než když mají organizovaný čas.

„Chceme hráče, kteří zvládnou režim akademie. Snoubí se v tom všechno – práce ve škole, přístup k tréninku a životu obecně, životospráva... Pak samozřejmě záleží na fotbalových kvalitách. Ale to jde ruku v ruce s těmi předchozími aspekty,“ dodává Marek Hábl z jihlavské akademie..

Současní akademici se po dvou letech působení v projektu rozloučí účastí na Akademie Cupu 2019, který se uskuteční od 17. do 19. června v Olomouci. Více informací o turnaji, do něhož se zapojí všech osm Regionálních fotbalových akademií a doplní je týmy 1. FC Slovácko, Slavia Praha, Sparta Praha a glasgowští Rangers, najdete zde.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.