16. 5. 2019

Letošní Akademie Cup o pohár Karla Poborského se bude hrát v Olomouci

Už 17. června odstartuje třetí ročník Akademie Cupu o pohár Karla Poborského. Letos se bude hrát v Olomouci a třídenního turnaje se zúčastní celkem dvanáct celků plných talentovaných fotbalistů do 15 let včetně všech osmi Regionálních fotbalových akademií.

Osmičku Regionálních fotbalových akademií doplní na poli účastníků stejně jako v minulém roce týmy 1. FC Slovácko, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a skotští Glasgow Rangers. Sledovat je budou také zástupci Oddělení rozvoje fotbalu a Úseku talentované mládeže Jiří Kotrba, Karel Poborský, Petr Kouba a reprezentační trenéři.

„Akademie Cup završuje dvouletý cyklus, na jehož konci analyzujeme, zdali naše práce měla smysl, zdali jdeme správným směrem a posunuli jsme hráče v jejich vývoji dál. Zároveň je to pro ně samotné rozloučení s Regionální fotbalovou akademií,“ popisuje vedoucí Úseku talentované mládeže Karel Poborský.

Turnaj talentované mládeže nelpí pouze na konečných výsledcích zápasů, ale dlouhodobě je kladen důraz na další atributy – herní odvahu, konstruktivní řešení herních situací a další fotbalově kreativní herní činnosti a dovednosti.

„Detailně pozorujeme individuální kvality a chování hráčů, týmové pojetí, jak mužstva fungují v defenzivě a ofenzivě i to, jak jsou hráči nastavení mentálně a další parametry. Akademie Cup není pouze o výsledcích, stejně jako se Regionální fotbalové akademie nesoustředí pouze na práci na hřišti, ale jejich cílem je vychovávat osobnosti,“ přibližuje vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Poborský, jehož jméno pohár nese.

Ocenění tak můžou získat i týmy, které se neprobojují ze dvou šestičlenných skupin až do finálového duelu. Utkání, které určí vítěze třetího ročníku Akademie Cupu o pohár Karla Poborského, odvysílá 19. června web fotbal.cz v přímém přenosu.

Kompletní program turnaje Akademie Cup o pohár Karla Poborského najdete v přiloženém dokumentu níže.

Účastníci turnaje:

Skupina A Skupina B
   
RFA Olomouckého kraje RFA Moravskoslezského kraje
RFA Kraje Vysočina RFA Jihomoravského kraje
RFA Jihočeského kraje RFA Plzeňského kraje
RFA Pardubického kraje RFA Ústeckého kraje
AC Sparta Praha SK Slavia Praha
1. FC Slovácko Rangers FC

 

Složka dokumentů:

Akademie Cup 2019 v Olomouci