1. 3. 2019

Chceme sjednotit činnost v akademiích, říká Poborský

Vedení Oddělení rozvoje fotbalu absolvovalo v úvodním čtvrtletí nového roku návštěvy všech osmi Regionálních fotbalových Akademií včetně dvou Klubových Akademií. S nasbíranými poznatky má informovat vedení Fotbalové asociace České republiky a podnikat další kroky týkající se směřování práce akademií.

Během návštěv se ředitel oddělení Jiří Kotrba spolu s Karlem Poborským a Petrem Koubou setkávali s vedením příslušných akademií a řešili sportovní náplň i mimosportovní záležitosti.

Společné vyhodnocování situace a určování dalšího směru vedení akademií bude Oddělení rozvoje fotbalu řešit spolu se všemi šéftrenéry Regionálních fotbalových Akademií v první polovině března.

„Chceme společně nastavit jednotné testování hráčů, unifikovat sportovní náplň a s tím spojené organizační záležitosti,“ sdělil Karel Poborský, vedoucí Úseku talentované mládeže FAČR. 

Konkrétně se jedná kupříkladu o nastavení takzvaných nultých hodin – sportovní výuce ještě před začátkem školního vyučování, která nevyplývá z osnov, ale během níž dohánějí akademici hodiny sportu.

„V některých akademiích mají nulté hodiny třikrát v týdnu, jinde se zase víc dostanou na hřiště v průběhu výuky, takže nultých hodin je minimum, což je příznivější varianta, protože se kluci déle vyspí,“ poukázal Poborský.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.