27. 3. 2021

Bucha: Chyběla nám větší kreativita

Záložník Pavel Bucha si uvědomoval, že v duelu se Slovinskem (1:1) to bylo hodně o středu pole. „Hlavně v prvním poločase měla být větší kreativita, nabídka a tvořivost směrem od nás záložníků,“ říká reprezentant do 21 let.

Jak se díváte na remízu 1:1?

Vnímám to jako zklamání, protože jsme samozřejmě chtěli vyhrát a přiblížit se postupu. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál.

Ve hře vám chyběla kreativita, v čem byla chyba?

Tohle je hlavně na nás záložnících,tvořit a určovat tempo hry. Zejména v prvním poločase se to nedařilo. Každý si to musí sám vyhodnotit. Když to vezmu sám za sebe, tak hlavně v prvním poločase měla být větší kreativita, nabídka a tvořivost směrem od záložníků.

Není škoda, že hrála záložní řada v jiném složení než v utkání s Itálií?

Co k tomu říct? Zvolili jsme toto rozestavení a tuto taktiku, hráče máme kvalitní, já jsem sice hrál z kraje zálohy, ale mám od trenérů jakousi volnost a je i na mně, abych středu zálohy pomáhal a snažil se o vymýšlení nebo tvorbu finálních akcí.

Co jste si řekli po půli v šatně?

Trošku jsme zvýšili hlas, řekli jsme si, že je potřeba přidat na všech postech, zklidnit se, hrát po zemi a hrát fotbal. Mluvili jsme o tom, že jít do soubojů s jejich týmem, bylo v tomto zápase to těžší řešení. V šatně jsme si řekli, že to chce to zklidnit na balonu a zrychlit práci s balonem, hrát na jeden dva dotekly, hrát přes strany, vytvořit si přečíslení, najít nějakou skulinku, vytočit se s balonem a jít do obrany a do nějakého zakončení.

ME U21: Slovinsko - ČR (27. 3. 2021)